Już we wrześniu zakończy się budowa parku linowego w Ełku.

Prace na terenie inwestycji prowadzone są od kwietnia br. przez wykonawcę wyłonionego w drodze przetargu – Project Outdoor Polska Spółka z o. o. z Bielsko – Białej. Park linowy powstaje w ramach projektu „Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko – rosyjskiej współpracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013.

Na terenie parku powstaną trzy główne trasy: maluch, niska i wysoka oraz dwie trasy treningowe. Trasa maluch przeznaczona będzie dla dzieci w wieku 3-12 lat, na której zagospodarowane zostanie 12 przeszkód. Trasa niska (zielona) przeznaczona dla osób powyżej 8 lat będzie składała się z 17 przeszkód. Ostatnia, najtrudniejsza trasa wysoka (czerwona) przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych. Usytuowane na niej będzie 11 przeszkód.

Zakres całego projektu obejmuje: wymiany uczniów i studentów pomiędzy miastami Ełk i Oziersk, utworzenie Systemu Informacji Turystycznej w postaci wielojęzycznej strony internetowej umożliwiającej m.in. odbycie wirtualnego spaceru po Ełku i Oziersku, wydanie 3000 płyt DVD z wirtualnym spacerem oraz opracowanie Międzynarodowego Programu Rozwoju Turystyki Aktywnej Miasta Ełk i Oziersk.

Całkowity koszt budowy parku linowego to kwota: 847 998,90 zł;
Wkład Miasta Ełku: 480 436,00 zł (55%);