Park linowy otwarty

Park linowy otwarty

Park linowy otwarty

image_pdfimage_print

Jeden z najciekawszych parków linowych w regionie wybudowany został w Ełku. Obiekt leży przy samym brzegu jeziora i składa się z 3 tras o łącznej długości 366 metrów. Uroczystego otwarcia dokonał we wrześniu Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wspólnie z przedstawicielami rosyjskiego miasta Oziersk, z którymi Ełk wspólnie realizuje unijny projekt. Do końca roku korzystanie z ełckiego parku jest bezpłatne.

Nowo otwarty park linowy jest efektem współpracy Ełku z rosyjskim miastem partnerskim Oziersk z Obwodu Kaliningradzkiego.

Park znajduje się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i jest jednym z najciekawszych takich obiektów w regionie m.in. dzięki doskonałej lokalizacji – park leży przy samym brzegu ełckiego jeziora z widokiem na piękną panoramę miasta.

Obiekt składa się z trzech tras o różnym stopniu trudności:
1. Trasa maluch – przeznaczona dla dzieci 3-12 lat – 11 przeszkód i długości około 63 mb,
2. Trasa średnia – przeznaczona dla osób pow. 8 lat – 17 przeszkód i długości około 160 mb,
3. Trasa wysoka – dla młodzieży i dorosłych – 11 przeszkód i długości około 143 mb.

Przejście tras odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Na wyposażeniu parku są 24 uprzęże i tyle osób może w jednym czasie znajdować się na trasach średniej i wysokiej.
Wejście na trasy rozpoczyna się krótkim szkoleniem, po którego ukończeniu można dopiero wejść na trasę średnią lub wysoką . Pokonanie trasy średniej i wysokiej, w zależności od sprawności fizycznej osoby korzystającej z parku, zajmuje około od 15 minut do 1,5 godziny.

Ełcki park linowy jest niezwykle bezpieczny dzięki zastosowaniu systemu asekuracji ciągłej – to znaczy, że osoba korzystająca z parku będzie zawsze podpięta aż do zakończenia danej trasy. Nie ma możliwości samodzielnego wypięcia się. Zapewnia to bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Do 28 grudnia tego roku korzystanie z parku linowego będzie bezpłatne.
W październiku park będzie czynny codziennie od godz. 10:00 do 16:00.
W listopadzie i grudniu w każdy weekend (oprócz 1 i 2 listopada) w godz. 09:00 – 15:00.

Park powstał w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko – rosyjskiej współpracy” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013.