Zakończenie projektu: Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko-rosyjskiej współpracy

Dobiegła końca realizacja projektu „Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko – rosyjskiej współpracy”.

Projekt „Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko – rosyjskiej współpracy” był realizowany przez miasto Ełk we współpracy z miastem Oziersk z Obwodu Kaliningradzkiego od grudnia 2012 roku. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013. W ramach przedsięwzięcia powstały 2 parki linowe – jeden w Ełku, a drugi w Oziersku.

Park linowy w Ełku został zbudowany na półwyspie przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym i rozpoczął swą działalność 25 września 2014 r.

W ramach projektu opracowany został Międzynarodowy Program Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk oraz stworzony zintegrowany system informacji turystycznej w postaci strony internetowej.W ramach projektu odbyło się również 10 wymian turystycznych dzieci i młodzieży z obu miast.Pięć grup uczniów z Ozierska odwiedziło Ełk i pięć grup z Ełku pojechało do Ozierska. W sumie w 10 wymianach wzięło udział 183 uczniów.