Ostatni wyjazd ełckich uczniów do Ozierska


Miasto Ełk zorganizowało dla uczniów ełckich już ostatni 3-dniowy wyjazd do Ozierska w Obwodzie Kaliningradzkim w ramach polsko-rosyjskich wymian turystycznych zaplanowanych w projekcie „Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko-rosyjskiej współpracy”.


W dniach 15-17 października br. odbyła się ostatnia z 5 zaplanowanych w projekcie wymian turystycznych ełckich uczniów do Ozierska. Wzięło w niej udział 18 uczniów oraz 2 opiekunów z Gimnazjum nr 2 w Ełku. Grupie towarzyszył również tłumacz języka rosyjskiego.
Uczestnicy wymiany mieli okazję zapoznać się z okolicą miasta Oziersk, jej mieszkańcami, kulturą i walorami turystycznymi. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w ozierskim parku linowym, wziąć udział w warsztatach rosyjskich tańców narodowych i meczu siatkówki. Wspólnie z młodzieżą ozierską spędzili również miły czas przy wykonywaniu polsko-rosyjskiej gazetki szkolnej.
Wyjazd dla uczniów był bezpłatny. Wszystkie koszty – wizy, ubezpieczenia, transport, noclegi
i wyżywienie – były finansowane z projektu.
W tym roku odbędą się jeszcze 2 końcowe wymiany turystyczne – w dniach 22- 24 października oraz 5-7 listopada będziemy gościć w Ełku około 40 uczniów z Ozierska.